ЯК ПІДГОТУВАТИ НАДІЙНУ ОСНОВУ.

    Позначення області робіт, підготовка інструментів і обладнання
    Укладання плитки починають з перенесення проекту з паперу на землю. Важливо спланувати форму замощуваної території, визначити розташування контрольних місць, переважно там, де важливо переконатися, чи правильно покладений візерунок або там, де є деякі зміни, які слід враховувати. Для планування використовують кілочки і шнурок, якими «малюють» форму доріжки, майданчики або дороги.

    Розмітка і підготовка ділянки
    Роботи починають з формування поглиблення, яке відповідає формі замощення. Глибина виїмки залежить від типу використання території - чим вище навантаження, тим більше повинна бути глибина, так як товщина основи повинна бути більше. Рекомендується наступна глибина:
    * для тротуарів, доріжок, тераси. глибина повинна становити від 20 до 25 см;
    * для більш навантажених майданчиків, наприклад для автомобільних доріг, проміслових тереторій, ця глибина становить не менше 60 см.
    Глибина виїмки також залежить від типу грунту:
    * на піщаних грунтах вона може бути дещо менше;
    * на глинистих, де необхідно зняти непроникний шар, поглиблення має бути дещо більше.
    На невеликих ділянках зазвичай виконують земляні роботи вручну, про те на великих площах варто застосувати спецтехніку, яку можна взяти в оренду.
    Земля з поглиблення повинна бути ретельно вибрана. Грунт можна перемістити на ділянку, особливо якщо його обсяг великий, і для транспортування потрібна спецтехніка. Важливо вибрати весь родючий шар грунту, так як він дуже цінний і може бути використаний для створення клумб та грядок. Дно поглиблення повинно бути рівним, гладким і правильної форми - якщо ми плануємо водовідведення у вигляді перепаду висот, слід належним чином сформувати дно, плануючи стік. Перепад повинен становити приблизно 2 - 5%. Після того, як зібраний весь необхідний шар грунту, можна починати ущільнення майданчику.

    Встановлення поребриків, обрамлення тереторії замощення
    Щоб чітко визначити хід поверхні і надати йому бажану стабільність і довговічність, потрібно встановити поребрики. Краї поребриків закріпляють на фундаменті з бетону марки М200. Поребрики беруть на себе велике навантаження з поверхні, тому їх слід встановлювати дуже акуратно і старанно. Вони являють собою обрамлення, яке підсилює поверхню площі замощення. Краї повинні бути сплановані так, щоб їх поверхня була врівень з поверхнею бруківки. Перехід від поверхні до поребриків повинен бути плавним. Розмір поребрика, а також бруківки залежить від типу субстрату, а також від характеру використання поверхні. Поребрики можуть відрізнятися по товщині, висоті, міцності і замком, чи без нього.

    Встановлення відливів
    На підготовленій поверхні розміряється місця під відливи, які монтуються по ходу замощення. За потребою основу під відливи заглиблюють або підсипають вище (підганяють по висоті відливу) Після вищезазначених робіт можна приступати до підготовки підсипки. Ця робота проходить в кілька етапів, в залежності від того, який у нас грунт і яку поверхню ми плануємо створити. Підготовка основи може бути здійснена кількома способами. Основа складається з декількох шарів:
    * грунт.
    * щебінь.
    * відсів.
    * пісок.
    Після видалення родючого шару, грунт зміцнюють. З цією метою знімають підкладку лопатою, а потім змішують цей шар з цементом. Змішування проводиться за допомогою граблів. Після виконання цієї роботи проводять ущільнення ручною або механічною трамбовкою. Потім роблять основу. Це шар, який може складатися з суміші відсіву, гравію, щебеню, товщина якого коливається від 7 см і вище - в залежності від використання тереторії. Потім базовий шар розрівнюється, утрамбовується і на нього насипається підсипка.
    Як підсипки зазвичай виступає дрібний пісок або пісок, змішаний з цементом. Цей шар не утрамбовують, його просто вирівнюють і починають укладку. Пісок дозволить компенсувати можливу кривизну, яка не повинна бути занадто великою! Залежно від типу бруківки - кам'яна або бетонна.

    P.S.
    Укладання бруківки повинна починатися після відкриття всеєї упаковок (палети). Це дозволить уникнути можливих відмінностей в кольорі виробів з різних партій. При укладанні слід використовувати елементи з кожної упаковки.